Noocube Review – Czy to najlepszy nootropowe czy nie?

Posted on

Czy kiedykolwiek czułeś, jak twój umysł jest spowolnienie? Jakbyś nie pamiętam rzeczy, koncentracji i uczenia się nowych rzeczy, tak szybko, jak wcześniej w swojej pracy? Ale upośledzenie funkcji poznawczych jest czego wstydzić temat.

Wierzcie lub nie, około 16 milionów ludzi (zarówno młodych i starych) cierpią z powodu zaburzeń poznawczych w samych Stanach Zjednoczonych. Z drugiej strony, nie są suplementy, które pomogą Ci się z nim.

Zastanów się mózg jak silnik. Jak dorosną, to wymaga więcej soku, aby wykonać na najwyższym poziomie i to jest dokładnie to, co nootropowe leki pomóc.

Ale jest Noocube że nootropowe uzupełnienie? Czy to naprawdę działa? Będzie to miało jakieś skutki uboczne?

W tym przeglądzie dogłębnej Noocube, powiemy Ci wszystko, co musisz wiedzieć o tym.

Co jest Noocube?

NooCube Review - Tylko na ile skuteczna jest ta nootropowe stos?

Jak już wspomniano powyżej, Noocube jest jednym z najbardziej popularnych suplementów nootropowe (suplementy, które poprawia funkcje poznawcze, takie jak pamięć, etc.).

Jest produkowany przez WOLFSON BERG LTD, marki, która obecnie produkuje suplementy zdrowotne dla ponad dziesięciu lat.

Ich asortyment obejmuje PhenQ, mężczyzna Extra, Testogen które zostały powszechnie uznane przez miliony na całym świecie za dostarczanie szybkich rezultatów bez żadnych skutków ubocznych.

I nie trzeba się martwić o sub-standardowe składniki jak wszystkie ich suplementy są produkowane w FDA i GMP zatwierdzonych jednostek.

Do góry, że one również zapewnić Państwu obsługę klienta, dzięki czemu można wyczyścić wszystkie swoje wątpliwości suplementów, problemy ogólnego stanu zdrowia, a także dowiedzieć się, jak korzystać z suplementów dla najlepszych rezultatów.

Noocube Review: Jak Noocube robót?

NooCube Review - Tylko na ile skuteczna jest ta nootropowe stos?

Mózg zastosowania naturalnie występujących substancji chemicznych, takich jak serotonina, dopamina, acetylocholina i glutaminian interpretacji i przesyłania komunikatów z jednej komórki do drugiej.

Kiedy jesteś fit i dobrze, wszystkie te transmisje i interpretacje zdarzyć w milisekundach lub mniejszym.

Ale jak wiek, są wychodzenie z poważnej choroby, są niskie w niektórych witamin i składników mineralnych lub po prostu uszkodzona i dlatego nie jedzenia lub spania na tyle, komunikacja ta spowalnia.

I to jest, kiedy zaczynają zapominać rzeczy i uczenia się i zrozumienia nowych rzeczy może trwać wieki.

Noocube zwiększa tych neuroprzekaźników w mózgu, co z kolei pomaga przywrócić te linie komunikacji z powrotem do normalnej prędkości.

Plus, można również czuć się optymistyczne, a tym samym pracować z większą koncentracją uwagi na zwiększony poziom dopaminy i serotoniny (hormony dobre samopoczucie).

Niektóre z tych składników również zwiększyć przepływ krwi i tlenu w organizmie, która jest wspaniała wiadomość nie tylko dla funkcjonowania poznawczego, ale ogólny stan zdrowia.

Przy regularnym stosowaniu, te chemikalia mogą osiągnąć optymalny poziom, a więc mózg nadal działać na pełnych butli, nawet gdy lek jest zatrzymany (dzięki czemu można ponownie rządzić, czy jest to praca lub domu).

NooCube Review - Tylko na ile skuteczna jest ta nootropowe stos?

korzyści Noocube

Oto, co regularne przyjmowanie Noocube przez 6-7 miesiące lub więcej może zrobić dla Ciebie

 • Poprawić funkcjonowanie mózgu
 • Zwiększyć koncentrację i skupienie
 • Będziesz mógł wielozadaniowych z większą wydajnością
 • Zwiększenie czujności (bez kofeiny)
 • Zmniejszyć stres więc jeść i spać lepiej

Korzyści Mówiłem wyżej pod względem technicznym, ale co te korzyści oznacza dla Ciebie w życiu codziennym?

Cóż, na początek nie będzie musiał niezręcznych rozmów z ludźmi, których nazwy nie pamiętam, choć tylko widziałem ich parę dni wstecz.

Możesz również zauważyć sprężynę w kroku, czy jest to praca lub pływanie, ćwiczenia, itd. Należy również pamiętać szczegóły projektu, ważnych dat, takich jak urodziny i rocznice z łatwością (obecnie, że jest jeden sposób, aby zachować swoją żonę lub dziewczynę happy) ,

Plus, ponieważ będzie mniej rozprasza będzie można dostać pracę wykonaną w czasie, a może nawet zacząć wygrywać w szachy kilka meczów, które wcześniej nie mogłem.

Korzyści te są ze względu na jego synergiczną mieszankę nootropowych składników, które omówimy poniżej.

Noocube Review: Jego skład

Wszelkie suplement, czy to do utraty wagi, budowy mięśni lub zdrowia seksualnego może być oceniana na podstawie użytych składników. To dlatego, że składniki te mogą albo uczynić go silnym i bezpiecznym rozwiązaniem lub oazą skutków ubocznych.

Tak oto szczegółowe spojrzenie na składniki zawarte w Noocube.

Alpha GPC (50 mg)

Alpha GPC lub alfa glicerylofosforylcholina jest składnikiem, który został przebadany klinicznie w celu zwiększenia poziomu choliny. Oznacza to, że mózg może produkować więcej acetylocholiny (ważny neuroprzekaźnik).

Wzrost tego środka chemicznego stymuluje uczenia się i pamięci, część mózgu, więc sygnały są wysyłane i odbierane znacznie szybciej.

To jest powód, Alpha GPC poświęca się zarówno u pacjentów z chorobą Alzheimera i demencję, chociaż w znacznie wyższych dawkach. Można również znaleźć tej ważnej substancji chemicznej w źródeł żywności, takich jak żółtka jaj, tłustych mięs, ryb i wątroby.

Jeśli szukasz wegańskiej źródła, można zwrócić się do awokado i migdałów za dodatkową dawkę acetylocholiny.

Hupercyny A (20 mg)

Zastanawiasz się, dlaczego Noocube zawiera tylko 50 mg Alpha GPC? To dlatego, że zawiera Huperzine-A, który dodatkowo wzmacnia efekty Alpha GPC poprzez ograniczenie enzymu acetylocholinoesterazy.

Enzym ten rozkłada acetylocholiny, jak to jest przekazywane z komórki do komórki w ten sposób prowadząc do niedoboru.

Poprzez zapobieganie ten podział i boost acetylocholiny, że Alpha GPC przewiduje, będzie pamiętać i jakby 24 ponownie rzeczy uczą.

Składnik ten jest uzyskiwany z chińskiej Plant, widłak która uprawiana jest obficie w takich krajach jak Indie, Chiny i części Azji Południowo-Wschodniej.

Jest inny lek ziołowy stosowany w chorobie Alzheimera i demencji u pacjentów, głównie ze względu na jego moc.

Bacopa monnieri (250 mg) 

Jest to kolejny bardzo ważny składnik o wzorze Noocube jak to indyjski zioło jest uważany za najmocniejszy naturalnych wzmacniaczy pamięci. I działa szczególnie dobrze u osób starszych z łagodnymi zaburzeniami poznawczymi.

A te nie są bezpodstawne roszczenia. Badania takie jak te udowodnić korzyści dla zdrowia psychicznego Bacopa monnieri użytkownika (więc trzeba wziąć tylko nasze słowo).

Ale co to robi?

Najważniejszą funkcją wykonuje jest naprawa starych i uszkodzonych neuronów mózgu stymulując wzrost nowych (yup, to niby cofa czas).

Wyniki te okazały się zrobić Bacopa monnieri inny składników badanej o wpływ może to mieć na pacjentów z chorobą Alzheimera i demencji.

Avena Sativa

Nie daj nazwa mylić. Jeśli niedawno zdecydował się jeść zdrowo to, najprawdopodobniej, jest codzienne śniadanie.

Więc można się domyślić, prawda?

Żargon? Cóż, to jest utrata masy ciała specjalistyczne owies, który pochodzi z zielonego owsa i został wykorzystany do stymulacji mózgu od początku czasów.

I działa poprzez zwiększenie produkcji Alpha 2 fal. Fale te są zwykle tworzone przez mózg do czynienia ze stanem zapalnym.

Przez oszukiwanie mózgu do uwierzenia jest zapalenie, prowadzi do wzrostu tych fal, które z kolei zwiększa przepływ krwi i tlenu do mózgu.

To wszystko, co potrzebne do poprawy zdolności koncentracji i uczenia się, a ponieważ istnieją sprawdzone wyników o nim, mając go w Noocube i innych suplementów jest uzasadnione.

L-teanina i L-tyrozyna (100 mg)

L-teanina jest ważnym aminokwasem, który można również znaleźć w zielonej herbacie i czarnej herbaty. A powód jest ona wykorzystywana w nootropów jest to, że obniża stres, a tym samym pomaga skoncentrować się lepiej.

Podobnie, L-tyrozyna inny aminokwas, który zwiększa wytwarzanie dopaminy i noradrenaliny.

To z kolei zwiększa swoją koncentrację i zwiększa czujność. Rozważmy to jak Michael Schumacher i Ferrari, to partnerstwo to działa. 

Ponadto, ponieważ będzie mniej zestresowany, jesteś również prawdopodobne, aby jeść i spać lepiej, dwa aspekty, które mają bezpośredni związek z funkcjonowaniem poznawczym.

Koci Pazur lub AC11 (175mg) 

Cat Claw dostaje swoją nazwę ze względu na jego wygląd i jest uzyskiwany z rośliny Uncaria tomentosa, dostępna w dżungli amazońskiej.

Uważa się, że koci pazur jest mnóstwo przeciwutleniaczy, które chronią komórki przed uszkodzeniami powodowanymi przez wolne rodniki i tak, że obejmuje komórki mózgu.

Korzyść ta doprowadziła także naukowcom uwierzyć, że Koci Pazur może być stosowany jako lek w celu zapobiegania chorobie Parkinsona.

Chociaż nie istnieją żadne badania potwierdzające któregokolwiek z zastrzeżeń Claw kota, to na pewno nie zaszkodzi i jest ujęte w innych podobnych dodatków, takich jak alfa mózgu, itp

Pterostilbene (140 mg),

Pterostilbene jest inny przeciwutleniacz i jak już wiesz, przeciwutleniacze są ważne dla zdrowia i regeneracji komórek.

Ten przeciwutleniacz jest łatwo dostępny w migdałach, borówki, winogrona i jest ściśle związane z resweratrolu.

Ale chroniąc mózg przed starzeniem nie jest jedyną funkcją Resweratrol występuje. Zapewnia również odpowiedni poziom cholesterolu w organizmie i obniża ciśnienie krwi.

Oprócz tego, istnieją również badania na zwierzętach, które dowodzą, że zwiększa wrażliwość na insulinę, dzięki czemu nie mają powikłania związanego z cukrzycą.

Do góry, że może to również niższe bóle stawów i hamuje wzrost komórek nowotworowych (na wszelki wypadek trzeba było żadnych więcej powodów do uderzył przycisk kupić).

Winpocetyna

Winpocetyna to kolejny dodatek stosowany u pacjentów z chorobą Alzheimera, aby pomóc im zachować ich zdolność uczenia się i pamięci, a tym samym jego włączenie w Noocube sens.

Poza tym, to również zmniejsza ryzyko zakrzepów krwi, które jest ważne, aby zapobiec uszkodzeniu komórek w mózgu i ataków serca, zwiększając przepływ krwi.

Jest także skutecznym lekarstwem na chroniczne zmęczenie i choroby lokomocyjnej, z których oba mogą zakłócić podejmowaniu decyzji i zdolność myślenia.

Co to jest prawo Noocube Dawkowanie?

Zalecana dawka dla Noocube wynosi 2 tabletki dziennie, ale jeśli jest to pierwsze doświadczenie z suplementami Proponuję zacząć od 1 pigułkę w ciągu pierwszych 4-5 dni.

Zarówno tabletki należy przyjmować z śniadania i zapewnić sobie dobrą ilość wody w ciągu dnia.

W przypadku, gdy nie można znaleźć zbyt skuteczny lek z 2 tabletki dziennie, można nawet iść do 3 lub 4 tabletki (2 śniadania i 2 z obiadem).

Ale nie idź powyżej 4 tabletek jako przedawkowanie może dać efekty uboczne. Ale co to są te skutki uboczne?

Dowiedzmy Się.

Czy Noocube jakieś skutki uboczne?

Cóż, w większości przypadków łagodniejszy dawkowanie składników oznaczać Noocube nie powoduje żadnych skutków ubocznych.

Ale jeśli przedawkowanie się spodziewa szybsze wyniki, można skończyć z rozstroju żołądka bez jakichkolwiek zmian w wynikach (tak, nie, to nie jest na pewno warto)

Innym powodem, dlaczego Noocube jest niemal efektem ubocznym jest wolna z powodu braku kofeiny.

Mimo, że obniża swoją moc (bo nie ma prawie silniejsze niż pobudzającym kofeiny), zapewnia niewielkie mistiming w dawce nie powoduje mieszkasz całą noc lub uczucie wzdęcia.

A skutki uboczne mogą być gorsze, jeśli jesteś już uzależniony do kawy.

Również regulować dawkę. Oznacza to, że po każdej butelce, dać swój system tygodniowy odpoczynek. Wynika to z obecności hupercyny A, produkcji współpracownicy acetylocholiny. Mimo, że jest dokładnie to, czego potrzebuje mózg, nawet w nadmiarze może mieć negatywny wpływ acetylocholiny.

Gdzie kupić Noocube?

Noocube jest dostępny tylko na oficjalnej stronie Noocube i choć wielu może uznać, że wada, ja nie.

To dlatego, że nie przyjmując dealerów marka eliminuje ryzyko użytkowników kończąc podróbek.

Każda butelka zawiera 60 kapsułek Noocube więc jeśli wziąć zalecanej dawki, każda butelka powinna trwać o jeden miesiąc. Można również zakupić pakiet 3-miesięczny 180 kapsułek za jedyne 79,99 $, które pozwala zaoszczędzić około 40 $.

Ale co jeśli powiem można zaoszczędzić nawet do $ 100 lub więcej? Zainteresowany?

Cóż, jeśli do tej pory znaleziono Noocube być skuteczne i chciałby przejść wszystko, można zaoszczędzić ponad 100 $ dostając 6 butelek Noocube na wielki $ 119.99 czyli 360 kapsułek, które będą Ci ostatni 6 miesięcy (umowa tego nie zrobisz chcesz przegapić).

I można czerpać korzyści z Noocube niezależnie od tego, czy jesteś w USA, Kanadzie, Niemczech, Indiach i Wielkiej Brytanii, jak Noocube oferuje Darmowa wysyłka.

Wszystkie dostawy są wysyłane w ciągu 24-48 godzin od zlecenia i powinieneś otrzymać swoje zamówienie w ciągu 5-10 dni niezależnie od kraju, w którym mieszkasz.

Ponadto, ponieważ opakowanie jest bardzo dyskretny, nie musisz martwić się o innych ludzi znających swoją tajemnicę.

1 BOTTLE
$39.59
Retail: $52.79
Savings: $13.20
60 capsules
buy at the official website »
2 BOTTLES + 1 FREE
$79.17
Retail: $118.76
Savings: $39.59
180 capsules
buy at the official website »
3 BOTTLES + 3 FREE
$118.76
Retail: $237.52
Savings: $118.76
360 capsules
buy at the official website »

Czy Noocube mieć gwarancję zwrotu pieniędzy?

Czy nadal masz wątpliwości co jak dobrze Noocube będzie pracować dla Ciebie? A może to rzeczywiście nie pracować dla Ciebie?

Tak czy inaczej, nie chcą swoje pieniądze, aby przejść odpadów i odgadnąć, co to nie będzie albo. To dlatego Noocube oferuje gwarancję zwrotu pieniędzy 60-dniowy.

Tak, wszystko co musisz zrobić, to napisać z powrotem do obsługi klienta Noocube wraz ze swojego problemu w ciągu 60 dni od dnia zakupu i Noocube daje 100% zwrot pieniędzy w ciągu kilku dni.

Choć wątpię, że dojdzie do tego, że jest mimo wszystko dobrze jest mieć gwarancję takiego i kładzie się do łóżka żadnych wątpliwości, konsument może mieć co do zasadności roszczeń.

Czy Noocube naprawdę działa?

Noocube twierdzi dodatek prezentujący efekty po zaledwie 30 minut, ale to nie jest do końca prawda, która jest w dół do braku potężny stymulant jak kofeina.

Ale to nie potrwać kilka tygodni albo jak można zauważyć pewną poprawę nastroju i koncentracji po pierwszych 1-2 godzin. W przypadku zmian w pełnej skali dać organizmowi około 10-15 dni, aby dostosować się do nootropowe.

Ostatecznym celem jest zaprzestanie suplementu i wyrównać za to zdrowe, pożywne diety i pewnego wysiłku, cel powinien być w stanie osiągnąć w ciągu 6-7 miesięcy użytkowania.

Nie natychmiast przerwać uzupełnienie. Powoli obniżyć dawkę od 2 tabletek dziennie do jednego przed zatrzymaniem go.

Noocube Wady 

Nie ma wiele do zarzucenia o Noocube wyjątkiem, że to nie jest najsilniejszym z nootropów. Nie zrozumcie mnie źle, to na pewno działa, ale jest nieco wolniejszy.

To dlatego, że dawka składników, takich jak Alpha GCP i kilka innych są niższe w dawce, która tylko pozostawia mnie zastanawiać, co mogło być.

Na pozytywne, że oznacza to, że również Noocube jest jednym z najbezpieczniejszych nootropów na rynku, gdyż nie powoduje żadnych działań niepożądanych.

Zalety

 • Jest to całkowicie naturalny suplement nootropowe i nie ma żadnych skutków ubocznych
 • Poprawia funkcje poznawcze poprzez stymulowanie neurotransmiterów w mózgu
 • Poprawiają pamięć, koncentrację i zdolność uczenia się
 • Produkowany jest w FDA i GMP zatwierdzonych jednostek
 • Jest gwarancja zwrotu pieniędzy 60-dniowy
 • Można zaoszczędzić około 100 $ lub więcej, kupując kilka butelek
 • Większość składników Noocube zostały przetestowane klinicznie, aby pomóc w funkcjonowaniu poznawczym
 • Noocube dostarczany jest na całym świecie za darmo
 • Wchodzi on w dyskretnym opakowaniu

Cons

 • Nie najsilniejszym z nootropowych suplementów jako składniki takie jak Alpha GPC jest obecny w niższych dawkach
 • Dawka powinna być przełączane ze względu na obecność hupercyny A, który prowadzi do przedawkowania acetylocholiny

kliknij tutaj, aby zamówić NooCube z oficjalnej strony »

Jak uzyskać jak najwięcej z Noocube?

Chcesz pieniądze warto i chcę zapewnić tylko poprzez ten Noocube Review. Zamiast więc sugeruje, że można dostać więcej potężne suplementy, połączyć 2 lub zwiększyć dawkę, oto kilka wskazówek, które wzmacniają wyniki bez marnowania pieniędzy.

Sen na czas

Wiem, że życie jest gorączkowy i coraz 8 godzin dziennie snu w dzień jest łatwiej powiedzieć niż zrobić, ale jest pozbawiony snu oznacza nawet najlepszy suplementów może zawieść.

Odzyskiwanie mięśni i umysłu odbywa się podczas snu, więc upewnij się, że co najmniej minimum 5 godzinach snu na codzień tylko.

Uwaga: nootropów może powodować świadomego śnienia (sny, gdzie wiesz, że śnisz i mieć pewną kontrolę nad nim). Teraz, że może być zarówno ekscytujące i przerażające, ale mimo to nie kompromis ze snu.

Poruszać się

Jeśli jesteś aktywny fizycznie są bardziej prawdopodobne, aby być aktywnym umysłowo, a także wypracowanie zwiększa przepływ krwi, zaufanie i zmniejsza niepokój i depresję.

A skoro jesteś już biorąc nootropowe, widać natychmiastowy zastrzyk w swoim występie w siłowni z powodu zwiększonej ostrości.

Utrzymać zdrową dietę

Czy próbujesz nabrać, uzyskać chudego lub inteligentnych, 50% pracy odbywa się w kuchni. Regularne spożycie składników odżywczych i witamin zmniejsza potrzebę suplementów więc upewnij się rzucać w wielu ryb, takich jak łosoś na tych wykresach diety.

To dlatego, że ryby pochodzą pakowane z kwasami tłuszczowymi Omega 3, które są dobre zarówno dla serca i umysłu.

Wraz z ryb, nie zapomnij, aby mieć swoją dzienną dawkę jabłek i innych zdrowych owoców. A więc trawienie tych pokarmów jest gładka, nie zapomnij wziąć w dużo zdrowych płynów (kij do wody w większości).

I wreszcie, proszę przestać żyć od fast foodów, takie jak hamburgery, pizzę i smażonego kurczaka, robią ci nie da.

Umieść swoje nowe umiejętności na próbę

Jeśli naprawdę chcesz wiedzieć, czy nootropowe pracuje dla ciebie, czy nie wystarczy umieścić go przetestować.

To może być tak proste, jak czytanie nowych książek. Nawet trwać testy pamięci lub że krzyżówkę że foxed cię w przeszłości, aby zobaczyć, czy można uzyskać lepsze wyniki, tym razem na zewnątrz.

Jeśli tak, masz dokładnie to, czego szukał, a jeśli nie, zawsze można dostać z powrotem swoje pieniądze.

kliknij tutaj, aby zamówić NooCube z oficjalnej strony »

Noocube Review: Najczęściej zadawane pytania

Q1: Czy mogę podjąć inne suplementy z Noocube

Absolutnie nie i to dlatego, że większość suplementów pochodzą z podobnych składników, które mogą łatwo doprowadzić do przedawkowania. Daj suplementu sporo czasu przed wprowadzeniem jakichkolwiek istotnych zmian w dawkowaniu lub spróbować różnych suplementów.

Q2: Czy muszę mieć receptę na Noocube?

Nie, nie trzeba recepty na Noocube. Można je nabyć bezpośrednio ze strony internetowej tak można dostać tylko oryginalny produkt a nie podrobiony.

Q3: Czy Noocube powodować działania niepożądane?

Noocube jest w 100% naturalny i nie powoduje żadnych skutków ubocznych, dopóki io ​​ile nie przedawkował. Należy również unikać stosowania go z innymi dodatkami, a jeśli jesteś na lekarstwa dla innych dolegliwości zdrowotnych zwłaszcza te związane z nerwów, należy najpierw skonsultować się z lekarzem.

Q4: Kiedy moje zamówienie zostanie dostarczone? 

Wszystkie produkty są dostarczane w ciągu 24-48 godzin od zlecenia, podczas gdy termin dostawy zależy, jak na swój kraj. Noocube gwarantuje dostawę w ciągu 3-7 dni dla ludzi w Wielkiej Brytanii, podczas gdy Europa i USA kolejność powinna dotrzeć w ciągu 5-10 dni roboczych.

Wysyłka jest za darmo, więc nie trzeba płacić ani grosza więcej.

Q5: Czy Noocube oferują zwrot pieniędzy?

W przypadku czujesz Noocube nie przynoszą pożądanych efektów, można otrzymać zwrot pieniędzy za pisanie do zespołu Noocube w ciągu 60 dni od dnia zakupu.

P6: Czy nie kofeina zamiast Noocube rade?

Jako środek pobudzający, kofeina może mieć zarówno pozytywny jak i negatywny wpływ. To dlatego, że gdy zwiększy koncentrację i pomóc twój mózg działa w nadbieg, niewielkie mistiming dawkowania lub nadmiarze może prowadzić do bezsenności, wzdęcia, ból brzucha i tak dalej.

Słowo końcowe

Nie jest w stanie nauczyć się rzeczy, z taką samą prędkością jak przed lub uczucie pamięć zanikać może być naprawdę bolesne, jak wiek i podczas nootropów może być przydatny, znajdując się te, które rzeczywiście pracy może być trudne.

Ale jestem pewien, że z tą recenzją Noocube, będziesz wiedzieć wszystko, czego potrzeba, aby w celu podjęcia świadomej decyzji o zakupie.

Jeśli masz jakieś pytania, zawsze możesz do nas napisać o nim lub jeśli użyłeś Noocube w przeszłości, nie krępuj się dzielić swoją opinię o mnie i czytelników do dalszego pomóc im w decyzji zakupowych (bo tak, swoimi sprawami opinii też)

kliknij tutaj, aby zamówić NooCube z oficjalnej strony »

KUP TERAZ »
Gravatar Image
Zahra Thunzira is a Jakarta-based nutritionist and gym instructor. She’s also an adventure travel, fitness, and health writer for several blogs and websites. She earned her Master degree in Public Health from University of Indonesia.